Izerski Park Ciemnego Nieba inspiracją dla zwycięskiego projektu Teatr Światła

teatr-swiatla

Pomysł utworzenia parku ciemnego nieba w Górach Izerskich powstał z potrzeby przekazania społeczeństwu wiedzy na temat zanieczyszczenia światłem. Izerski Park Ciemnego Nieba jest obszarem transgranicznym. Przy jego utworzeniu współpracowały i nadal współpracują organizacje z Republiki Czeskiej i Polski, w tym Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoIzerski Park Ciemnego Nieba jest również częścią astro-turystycznego projektu Astro Izery realizowanego przez naukowców z IA UWr.

Z radością odnotowujemy fakt, że park ten stał się inspiracją dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którzy znaleźli się w gronie laureatów regionalnych  konkursu International VELUX Award 2020, a ich projekt Teatr światła zwyciężył w kategorii Badania nad światłem naturalnym w regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód!

Więcej informacji o zwycięskim projekcie znajduje się w artykule pt. Teatr światła – zwycięski projekt studentów z Polski w konkursie International VELUX Award 2020

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds promocji wydziału i kontaktów z mediami