Gala finałowa Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz

Gala finałowa XIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz

(Zdjęcia)

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w X LO we Wrocławiu odbył się Finał XIII Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz, który Szkoła organizuje wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia, oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 10 szkół ponadgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związaną z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

1.    Przewodnicząca:  mgr Helena Nazarenko – Fogtwieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca Konkursu;
2.    Członkowie jury:

• prof. Ewa Dębowska  – Kierownik Zakładu Nauczania Fizyki Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • dr inż. Agnieszka Ciżman  z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,
  • dr Paweł Preś z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej UWr, reprezentujący Polskie Towarzystwo Fizyczne.

Z przyjemnością informujemy, że tytuł LAUREATA oraz nagrodę główną XIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz otrzymał:

Kacper Jóźków z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie

LAUREATAMI zostali również:

• Weronika Wiesiołek z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej,
  • Rafał Tymków z Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu,
  • Wiktor Baranowski  z II liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka,
    w Bolesławcu

Kacper Jóźków otrzymał również nagrodę publiczności

Tytuł finalisty otrzymali:

• Piotr Jażdżewski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
  • Kamil Biegała z II liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka,
    w Bolesławcu
  • Dawid Kahla z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
  • Kamil Rejman z Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu
  • Mateusz Bączek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3/ LO Nr IX we Wrocławiu

Nagrodami były:

• indeks studenta Politechniki Wrocławskiej (dowolnego wydziału z wyjątkiem Wydziału Architektury – wymagany dodatkowy egzamin z rysunku),
  • indeks studenta Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: astronomia, fizyka i fizyka techniczna – dla laureatów Konkursu,
  • nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez PWr i WFA UWr.

Prof. Dębowska wręczyła wszystkim finalistom dyplomy z gratulacjami i zaproszeniami do podjęcia studiów na dowolnym kierunku naszego wydziału, podpisane przez Dziekana prof. Antoniego Ciszewskiego. Laureaci Konkursu zostaną przyjęci na studia bez postepowania kwalifikacyjnego.

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

Po zmaganiach konkursowych, w trakcie obrad Jury, uczestnicy Konkursu wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z X LO wysłuchali wykładu dr hab. inż. Roberta Kudrawca z Politechniki Wrocławskiej „Energia i jej rola w rozwoju  cywilizacji”.