Space Night Wrocław w mediach międzynarodowych

W dniach 7-8 maja 2022 r. we Wrocławskim Parku Technologicznym odbyła się wrocławska konferencja naukowo-edukacyjna Space Night Wrocław. Wydarzenie składało się z części konferencyjnej dla dorosłych i młodzieży oraz części pokazowej dla dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi.

Дискусійна панель «Космічна місія зсередини», присвячена сонячній місії «Solar Orbiter»

Panel dyskusyjny „Misja kosmiczna od środka”. Siedzą, od lewej, dr Oleksiy Dudnik, dr hab. prof. UWr Arkadiusz Berlicki, dr Marek Stęślicki i dr Paweł Preś. Spotkanie moderuje Katarzyna Kowalska, była studentka Astronomii na naszym Wydziale. Źródło zdjęcia: https://www.nas.gov.ua/

Wśród prelegentów i zaproszonych gości byli przedstawiciele naszego Wydziału. Dr Tomasz Mrozek, pracownik Zakładu Fizyki Słońca Centrum Badań Kosmicznych PAN i  Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, wygłosił wykład „O misji Solar Orbiter”, wyjaśniając cele naukowe tej misji kosmicznej i prezentując aktualne wyniki naukowe tego projektu. Po wykładzie rozpoczął się panel dyskusyjny „Misja kosmiczna od środka”, w którym wzięli udział dr hab. prof. UWr Arkadiusz Berlicki, dr Paweł Preś, dr Marek Stęślicki i dr Oleksiy Dudnik.

Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Pisały o nim media polskie ale i zagraniczne. Na stronie Ukraińskiej Akademii Nauk (link) można przeczytać krótką relację ze Space Night Wrocław oraz zobaczyć kilka fotografii z tego wydarzenia.

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz