Finał XVI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego

Finał XVI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2020

W dniu 15 czerwca 2020 roku został rozstrzygnięty Finał XVI Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2020.  Wszystkie etapy konkursu są organizowane wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Politechnika Wrocławska oraz Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego są fundatorami nagród w tegorocznej edycji konkursu fizycznego. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 9 uczestników II etapu konkursu.

W finale konkursu ostatecznie uczestniczyło 6 uczniów z różnych szkół ponadgimnazjalnych, którzy do 15 kwietnia 2020 roku przesłali (w formie elektronicznej) przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi, czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii.

Prace finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

• mgr Helena Nazarenko–Fogt – przewodniczący jury; wieloletni nauczyciel fizyki w X LO oraz współtwórca konkursu
  • dr hab. Agnieszka Ciżman – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej
  • dr hab. Ewa Dębowska, prof UWr – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego
  • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań w II etapie Konkursu

finał-OMKF-2020_1000x450

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu oraz nagrodę główną XVI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2020 otrzymał:

• Tomasz Szafran z Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, który przygotował pracę pt. „Mechanizm ogrzewania indukcyjnego”

Tomasz Szafran otrzymał INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka lub informatyka stosowana i systemy pomiarowe oraz inne nagrody rzeczowe i książkowe.

Laureatami XVI Edycji OMKF 2020 zostali:

• Szymon Śliwiński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
  • Klaudia Jaworek z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie
  • Jakub Kopystiański z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wszyscy pozostali laureaci otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach astronomia, fizyka lub informatyka stosowana i systemy pomiarowe, wolny wstęp na Politechnikę Wrocławską oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Tytuł finalisty otrzymali:

• Izabela Michalak z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie
  • Eryk Purzyc z Liceum Ogólnokształcącego nr IX we Wrocławiu

Finaliści konkursu również otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe.

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.