Wśród Atomów i Gwiazd

Podobno jeden obraz jest wart tysiąc słów, dlatego przedstawiamy fotograficzną relację z Drzwi Otwartych Wydziału Fizyki i Astronomii UWr.

W tym roku gościliśmy około 200 osób, w organizacji uczestniczyło około 50 osób z WFA oraz Działu Promocji Uniwersytetu. Mieliśmy wykład otwarcia o 9-tej planecie Układu Słonecznego prof. Pawła Rudawego oraz Grę Terenową w której uczestnicy musieli przejść przez 23 specjalnie przygotowane punkty na Wydziale i zebrać pieczątki oraz odpowiedzi na pytania (większość z Fizyki!).

Gra się podobała, chociaż nie wszyscy byli tak wytrwali aby dotrzeć z nami do końca. Mamy nadzieję, że Ci którzy wytrzymali nie żałują niespodzianek na koniec. Udało się dopiąć najważniejszego – nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami.

Już zapraszamy za rok na kolejne Drzwi Otwarte (mamy kilka nowych pomysłów) i oczywiście zapraszamy na nasze Studia! Rekrutacja trwa od 1 kwietnia do 7. Lipca 2016!

(MM)

wykla-prof.-Rudawego3-foto-W.Kaminskiwbijanie-pieczatek-foto-W.Kaminski

wykla-prof.-Rudawego2-foto-W.Kaminski

Astronomia-kosmonauta-foto-W.Kaminski

wyklad-prof-Rudawy1-foto-W.Kaminski

Astronomia-stanowisko-M.Matykastudenci-WFA-licza-glosy-foto-mmatyka

fizbit-studenci2-foto-M.Matykastudenci-ISSP-wizytuja-IFD-foto--M.Matyka

drzwi-nagrody-W.Kaminski

Fotografie wykonali: W. Kamiński i M. Matyka.

Zapraszamy za rok!