Relacja z Pikniku Wolfkego

W dniach 9 i 10 października 2022 r. na Wieży Matematycznej w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się, organizowane przez Polskie Towarzystwo Fizyczne i współorganizowane przez Wydział Fizyki i Astronomii, wydarzenie popularyzujące naukę pt. „Piknik Naukowy z Wolfkem”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia, które zostały nam udostępnione przez Barbarę Cader (UWr), Ewę Dębowską (UWr), Joannę Molendę-Żakowicz (UWr), Annę Musiał (PWr) i Adama Pikula (INTIBs)

Link do galerii zdjęć

Pogoda podczas Pikniku była piękna, a frekwencja dopisała. Odwiedziły nas zarówno osoby indywidualne jak i zorganizowane grupy szkolne z wrocławskich liceów nr III i XIII jak i szkół podstawowych nr 5, 67 i 71 oraz szkoła podstawowa Parnas. Poniżej prezentujemy zdjęcie jednego ze stanowisk demonstracyjnych WFiA Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zdjęcie z wykładu dr hab. inż. Sławomira Drobczyńskiego z Politechniki Wrocławskiej pt. „Holografia – sposób na trójwymiarowe obrazy”.

IMG_20221010_130451_small

IMG_20221010_120639_small

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami