Wyniki rankingu QS World Ranking by Subject 2022

QS corocznie porównuje uczelnie w 5 szerokich dziedzinach naukowych (Arts & Humanities, Engineering & Technology, Life Sciences & Medicine, Natural Sciences , Social Sciences & Management) oraz 51 węższych dyscyplinach. W roku 2022 w rankingu znalazło się 1 543 instytucji z 161 krajów. W gronie najlepszych na świecie jest aż 23 polskich uczelni (6 więcej niż przed rokiem).

W tegorocznym rankingu Uniwersytet Wrocławski został oceniony w dziedzinie Natural Sciences, w której zajął miejsce w przedziale 451-500 najlepszych uczelni na świecie. Ta dziedzina obejmuje takie dyscypliny jak Matematyka. Tu Uniwersytet Wrocławski w tym roku awansował w rankingu na miejsce 401-451 (5. miejsce wśród polskich uczelni i 3. wśród uniwersytetów).

W obrębie Natural Sciences oceniona została m.in. Fizyka i Astronomia, utrzymując zeszłoroczny wynik, t.j. miejsce 451-500 (również 5 miejsce w Polsce i 3. wśród uniwersytetów).

Więcej informacji tutaj i tutaj.

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami