Finał XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022

W dniu 8 kwietnia 2022 roku miał miejsce Finał XVIII Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022. Organizatorem Konkursu było Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu we wspólpracy z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniką Wrocławską.

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii.

Zwycięzcą konkursu oraz nagrodę główną XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz  2022 otrzymał Kamil Jendryka z Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu  który zaprezentował pracę na temat:  „Transfer energii przy użyciu obwodów rezonansowych, czyli nie wszystko co zdalne musi być złe”

Laureatami zostali:

• Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku,
  • Bartosz Liss z Liceum Ogólnokształcącego Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu,
  • Aleksander Wolski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Tytuł finalisty otrzymali:

• Michał Kot – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
  • Wiktor Śląszkiewicz – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
  • Konstancja Lechocińska – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku,
  • Wiktor Dobrowolski – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,
  • Szymon Nowicki – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław

Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku  otrzymała nagrodę publiczności.

Więcej informacji znajduje się na stronie LO X pod tym linkiem.

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami