Ogólnopolski Półfinał Turnieju Młodych Fizyków 2022

W dniu 26 marca 2022 r. na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego miał miejsce Ogólnopolski Półfinał Turnieju Młodych Fizyków 2022, w którym rywalizowały następujące drużyny:

• Schruters z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu,
  • POLA22 z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej,
  • Superpozycja TDiZ z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej.

Podczas zawodów drużyny uczniowskie ze szkół ponadpodstawowych prezentowały rozwiązania problemów fizycznych, a ich pracy przyglądało się jury, którego członkami byli pracownicy Wydziału Fizyki i Astronomii oraz Politechniki Wrocławskiej.

Stawką turnieju był udział w Finale, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 r. w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zakwalifikowały się do niego drużyny POLA22 i Superpozycja TDiZ.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy zwycięstwa w zawodach w Warszawie, w których wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na zawody międzynarodowe International Young Physicists’ Tournament 2022.

Organizacja zwodów była możliwa dzięki wsparciu Instytutu Fizyki Doświadczalnej UWr oraz dofinansowaniu przez Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Foto_1
Foto_2

Więcej informacji:

Dodała Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami