Wydział pod Żaglami – aktualizacja !

Ze względu na (obecnie usuwaną) awarię agregatu prądotwórczego na STS Kapitan Borchardt uległy modyfikacji terminy rejsów wakacyjnych. Z tej przyczyny został nam zaproponowany nowy termin i trasa, jak wyjaśniamy poniżej.

Prosimy zatem o ponowne zgłoszenie na rejs w nowym terminie.

Prosimy o zgłoszenia do 6 grudnia 2021 r.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Joanna Molenda-Żakowicz e-mail: joanna.molenda-zakowicz@uwr.edu.pl
Tomasz Greczyło  e-mail: tomasz.greczylo@uwr.edu.pl

Nowa propozycja ma tę ogromną zaletę, że nie ponosimy dodatkowych kosztów przelotu poza granice kraju. Całkowity koszt należy więc tylko powiększyć o dojazd na naszych nadmorskich miast.

Dla osób zainteresowanych żeglarstwem: rejs będzie miał charakter szkoleniowy. Będą wystawiane opinie i będą naliczane mile morskie.

Nowy termin to: 9 – 16 lipca 2022 r.
Trasa: Gdańsk—Karlskrone—Bornholm—Świnoujście
Cena od osoby: 2.400 pln (możliwość opłaty w ratach).

Oferta zawiera:
● 7 noclegów na pokładzie,
● pełne wyżywienie (min. 3 posiłki dziennie),
● nielimitowane napoje (soft),
● profesjonalną obsługę statku,
● szkolenie żeglarskie.
● opłaty portowe,
● paliwo.

Po otrzymaniu/potwierdzeniu poprzednich Państwa zgłoszeń podpiszemy umowę z armatorem i zapłacimy zaliczkę za rejs.

Aby to było możliwe, z Państwa strony konieczne będzie wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 400 zł do dnia 10 grudnia 2021 r.

Zeszłoroczny rejs STS Pogoria z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego pokazał, że wspólna wyprawa pod żaglami to świetna okazja do integracji i promocji. Tego rodzaju działania są szczególnie cenne w czasie, gdy zmagamy się z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19.

STS Kapitan Borchardt, mimo, że jest najstarszym pływającym pod polską banderą żaglowcem szkoleniowym, ma doskonałe warunki (m. in. wszystkie kajuty mają indywidualne toalety). Zabiera na pokład 32 żeglarzy i gwarantuje przygodę, zarówno dla tych, którzy mają doświadczenia, jak i zupełnych nowicjuszy. Więcej o jednostce można znaleźć pod adresem:

Borhardt

Jesteśmy przekonani, że wspólny rejs to doskonała okazja do promocji Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, integracji naszych pracowników, studentów i sympatyków oraz dzielenia się pasjami i odkrywania nowych miejsc.

Osoby, zainteresowane udziałem w rejsie „Wydział pod żaglami” zapraszamy do niezwłocznego kontaktu z Joanną Molendą-Żakowicz lub Tomaszem Greczyło.

Dodatkowe szczegóły na temat przedsięwzięcia, w tym informacja dotyczące płatności, będą przesyłane bezpośrednio do osób zainteresowanych.

Liczymy na Państwa udział w tej wakacyjnej przygodzie!

Joanna Molenda-Żakowicz i Tomasz Greczyło