Piknik wydziałowy w Białkowie

W niedzielę 10. października 2021 r. odbędzie się piknik, na który zaproszeni są wszyscy pracownicy, pracownicy emerytowani oraz doktoranci wraz z rodzinami.

• Miejsce: Obserwatorium Astronomiczne w Białkowie
  • Data i godzina: 10. października 2021 r. godziny od 12:00 do 16:00
  • Koszta: Każdy dorosły uczestnik proszony jest o wpłatę w wysokości 55 zł, a młodzież szkolna 28 zł. Składkę można uiścić w sekretariacie Instytutu Astronomicznego lub w Dziekanacie do dnia 30 września (czwartek) włącznie.
  • Dojazd i powrót: we własnym zakresie.

Uczestnicy zostaną zapoznani z nowo powstałym Ośrodkiem Edukacji Astronomicznej w Białkowie. Będzie można zwiedzić sam ośrodek, obejrzeć seans w planetarium a także odpocząć na świeżym powietrzu, skosztować rożnych smakołyków (zamówiony catering) i zapoznać się z pracą astronomicznych instrumentów obserwacyjnych zainstalowanych w Obserwatorium.

Dojazd i powrót – we własnym zakresie (ok. 70 km z Wrocławia). Uwaga: Jest kilka miejscowości o nazwie Białków. Należy wybrać Białków w gminie Wińsko. Najlepiej kierować się drogą nr S5 na Poznań. Przed wjazdem na obwodnicę Żmigrodu należy skręcić w lewo w drogę nr 339 na Wołów. Kilka metrów za przejazdem kolejowym należy skręcić w drogę na Wińsko i przejechać nią ok. 18 km. W miejscowości Stryjno, w miejscu oznaczonym drogowskazem: „Białków 2 km” należy skręcić w prawo i podążać za przebiegiem drogi (wąska, ale nowa i bez dziur) aż do Białkowa. Dokładny sposób dojazdu ukazuje poniższe mapki:

Białków-mapa1 Białków-mapa2

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz
Pełnomocnik Dziekana ds promocji wydziału i kontaktów z mediami