Astronomiczne półkolonie

W tym roku, Uniwersytet Wrocławski podjął inicjatywę na rzecz wsparcia w edukacji i wychowania dzieci pracowników naszego Uniwersytetu.

Rusza pilotażowa edycja półkolonii.Happy-Astronomer-Boy

Jednym z jej elementów będzie jednodniowa wycieczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (1-3 klasa szkoły podstawowej) do Ośrodka Edukacji Astronomicznej i Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego w Białkowie.

Wycieczka odbędzie się w dniu 6 sierpnia br.

Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu Gmachu Głównego UWr. Powrót do Wrocławia około godz. 18.00.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Organizator zapewnia opiekę wykwalifikowanej i profesjonalnej kadry pedagogicznej, mini-warsztaty w Ośrodku Edukacji Astronomicznej w Białkowie, wyżywienie (obiad, przekąski, woda), przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz spacer po Górach Kocich lub grę terenową.

Część astronomiczna półkolonii została przygotowana przez prof. dr hab. Pawła Rudawego i dr Pawła Presia. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Grupa, którą będzie opiekował się prof. dr hab. Paweł Rudawy, zwiedzi planetarium, gdzie zapozna się z ciekawostkami, które można wypatrzeć na jesiennym niebie oraz zobaczy bajkową prezentację dla dzieci pt. „Zdobycie Ziemi” (przez mieszkańców Księżyca). Grupa, którą będzie opiekował się dr Paweł Preś, zapozna się z Księżycem, oglądając szczegóły jego powierzchni na ogromnym trójwymiarowym modelu oraz wysłucha pogadanki astronomicznej. Następnie grupy zamienią się. Całość części astronomicznej potrwa około dwóch godzin.

W celu zgłoszenia należy skontaktować się z Pełnomocniczką Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej dr Kamilą Kamińską- Sztark (e-mail: kamila.kaminska@uwr.edu.pl), która prowadzi temat od strony merytorycznej.

Dodała: Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji wydziału i kontaktów z mediami