Rozpoczęła się rejestracja do 57. Zimowej Szkoły Fizyki Teoretycznej w Karpaczu

W dniach od 13 do 19 czerwca 2021 r. odbędzie się 57. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej w Karpaczu połączona ze Szkołą PHAROS COST. Wydarzenie będzie realizowane w języku angielskim, a jego tematem będzie „Equation of state of dense matter and multimessenger astronomy”. Miejscem wydarzenia stacjonarnego będzie Hotel Artus w Karpaczu. Transmisja na żywo wszystkich wykładów i sesji ćwiczeń będzie dostępna za pośrednictwem Zoom.20210526-57WinterSchool

Rejestracja na Szkołę jest możliwa za pomocą niniejszego linku rejestracyjnego.

Ważne: liczba uczestników online jest ograniczona do 100.

Więcej informacji:

Szkoła PHAROS COST Action CA16214 jest organizowana wspólnie z 57. edycją Zimowej Szkoły Fizyki Teoretycznej w Karpaczu. Organizatorem jest Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem Szkoły jest kształcenie następnego pokolenia młodych naukowców w dziedzinie astrofizyki jądrowej i tematów pokrewnych związanych, m.in., z detekcją sygnałów fal grawitacyjnych GW170817, GW190425 i GW190814, a także pionierskich wyników NICER.

Program Szkoły zawiera serię wykładów i staży. Te ostatnie obejmują praktykę komputerową, dlatego konieczne jest posiadanie laptopów z odpowiednim oprogramowaniem, które zostanie ogłoszone później. Stażyści będą współpracować z wykładowcami nad problemami naukowymi, zapoznają się z nowoczesnymi metodami i wdrożeniami numerycznymi oraz rozwiązaniami numerycznymi. Będą zbierać, analizować i dopasowywać, a także zapoznawać się z obsługą dużych zbiorów danych.

Program Szkoły został opracowany tak, aby pokrywać się z zainteresowaniami naukowymi członków grup roboczych WG1 i WG3 (równanie stanu i fal grawitacyjnych) akcji PHAROS COST. Szkoła kierowana jest głównie do młodych naukowców, czyli doktorantów, studentów i post-doców (naukowców do 8 lat po uzyskaniu stopnia doktora).

PHAROS pokrywa wszystkie koszta zatwierdzonych uczestników.

Selekcja kandydatów odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszym jest rejestracja na do wydarzenia (link), podanie danych dotyczących afiliacji i listu polecającego od opiekuna pracy doktorskiej lub równorzędnego doświadczonego naukowca. Informacja o kandydatach zatwierdzonych przez organizatorów zostanie następnie przekazana do PHAROS, gdzie zostanie wykonana ostateczna selekcja.

Ważne: Zatwierdzeni kandydaci proszeni są o udział w całym okresie szkolenia, w przeciwnym razie wsparcie finansowe COST zostanie anulowane.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie 57. Karpacz Winter School of Theoretical Physics and PHAROS COST Action

Kontakt z Organizatorem Szkoły: David Blaschke e-mail: david.blaschke@gmail.com

Joanna Molenda-Żakowicz

Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami