Setki wirtualnych uczestników Drzwi Otwartych WFiA

20210424-DrzwiOtwarte

Już niemal miesiąc temu, w dniu 24 kwietnia 2021, zaprosiliśmy kandydatów na studia na Wydziale Fizyki i Astronomii do odwiedzenia nas w trybie zdalnym poprzez uczestnictwo w serii wykładów oraz sesji pytań i odpowiedzi podczas Drzwi Otwartych Wydziału Fizyki i Astronomii.

Nagranie z tego spotkania zostało opracowane przez Dział ds. komunikacji UWr. W rezultacie powstała seria krótkich produkcji, które zostały umieszczone na kanale YouTube WFiA Drzwi Otwarte 2021 oraz, jako linki do tego kanału, na profilu Facebook WFiA

Dzięki temu sposobowi komunikacji, grupa odbiorców naszych prezentacji wzrosła od kilkudziesięciu osób, które 24 kwietnia zalogowały się do Drzwi Otwartych na platformie MS Teams, do kilkuset a może nawet do ponad tysiąca, jako że każdy z dziesięciu filmów zmontowanych przez Dział ds. komunikacji został obejrzany przez kilkaset osób!

Rekordzistą okazał się wykład mgr inż. Tomasza Różańskiego pt. „Czego może nauczyć nas uczenie maszynowe? Głębokie sieci neuronowe w badaniach widm gwiazd”, który jak dotąd miał 685 odbiorców i 699 wyświetleń na profilu Facebook WFiA (a licznik bije!)

Gratulujemy Panu Różańskiemu bardzo interesującego wykładu i dziękujemy wszystkim wykładowcom i uczestnikom sesji pytań i odpowiedzi za udział w tym wydarzeniu.

Joanna Molenda-Żakowicz
Pełnomocnik Dziekana ds. promocji i kontaktów z mediami