Zmarł dr hab. prof. UWr Bernard Jancewicz

Z wielkim smutkiem ogłaszamy wiadomość o śmierci dr hab. Bernarda Jancewicza, emerytowanego profesora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prof. Jancewicz specjalizował się w klasycznej teorii pola, metodach matematycznych fizyki, zastosowaniu algebr Clifforda w elektrodynamice i zastosowaniu metod geometrii różniczkowej. Był wieloletnim członkiem Zarządu Oddziału Wrocławskiego i Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Przewodniczącym Zarządu Oddziału Wrocławskiego w latach 2008-2011 i 2014-2015. Prof. Jancewicz był także Przewodniczącym Komisji Nazewnictwa Fizycznego Zarządu Głównego PTF i Korespondentem Oddziału Wrocławskiego czasopisma naukowego Postępy Fizyki, poświęconego upowszechnianiu wiedzy fizycznej.

Na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się nota biograficzna Profesora.

Informacja o terminie i miejscu pogrzebu zostanie przekazana w późniejszym terminie.