Konkurs Fizyczny im. Bożeny Koronkiewicz 2019

Gala finałowa XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019

W dniu 3 kwietnia 2019 roku w X Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbył się Finał XV Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019 (OMKF 2019). Wszystkie etapy są organizowane wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 10 szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii.

429608da5d54e3e59922b96c017a7991 95183518b2283f7992af13f27132fac8 a6b5fa091e5e327d4e0b4e7557e36d5f

Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

• mgr Helena Nazarenko–Fogt – przewodniczący jury; wieloletni nauczyciel fizyki w X LO oraz współtwórca konkursu,
    • dr hab. Agnieszka Ciżman – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
    • dr hab. Ewa Dębowska, prof UWr – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego,
    • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
    • dr hab. Arkadiusz Berlicki, prof UWr – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu oraz nagrodę główną XV Edycji OMKF 2019 otrzymał:

• Krzysztof Nowak z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, który zaprezentował pracę na temat „Przepraszam, jaką mamy dzisiaj prędkość światła?”

Laureatami XV Edycji OMKF 2019 zostali:

• Jakub Garwoła – III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
    • Anastasia Lysak – X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu
    • Agnieszka Jażdżewska – I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy

Krzysztof Nowak otrzymał INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m.in. głośnik bezprzewodowy JBL ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Tytuł finalisty XV Edycji OMKF 2019 otrzymali:

• Łukasz Pich – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku
    • Wojciech Strzelecki – I Liceum Ogólnokształcące w Oławie
    • Julia Wilk – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
    • Kacper Krasnopolski – III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
    • Łukasz Noga – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie
    • Jakub Dobrzański – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie

Agnieszka Jażdżewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy otrzymała nagrodę publiczności (smartfon ufundowany przez Departament Edukacji).

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadziła pani dr Agata Sabik z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Badania nanoświata wiązką elektronową”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a uczniom klasy II E, nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Więcej zdjęć z finału XV Edycji OMKF 2019 dostępnych jest na stronie konkursu: http://www.lo10.wroc.pl/pl/1,otwarty-miedzyszkolny-konkurs-fizyczny-im-b-koronkiewicz.html.