Nabór na studia doktoranckie – grant Maestro

Nazwa jednostki: Katedra Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej, Uniwersytet Wrocławski

Nazwa stanowiska: doktorant stypendysta

Tematy: 1 Rola podjednostki uzupełniającej jonotropowego receptora GABAA typu α1β22 w molekularnym mechanizmie aktywacji tego kanału. 2. Badanie dalekozasięgowych zmian strukturalnych i funkcjonalnych receptora GABAA typu α1β22 w wyniku mutacji punktowych miejsca wiążącego dla agonisty.
Wymagania: – ukończone studia magisterskie na kierunku biologia, biotechnologia, fizyka, chemia lub pokrewnym; – dobra znajomość języka angielskiego Preferowani będą kandydaci z doświadczeniem w badaniach z zastosowaniem: rekombinowanych białek i ich mutagenezy, kinetyki reakcji chemicznych, technik elektrofizjologicznych i pokrewnych metod. Warunki: http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=8012 Rejestracja do 12 września 2017 r. http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=8012#harmonogram

Opis zadań: Zwycięzca konkursu będzie uczestniczyć w realizacji projektu MAESTRO pt. „Interdyscyplinarne badania molekularnych mechanizmów zmian konformacyjnych związanych z aktywacją receptora GABAa”. Do zadań wykonawcy należeć będzie wykonywanie doświadczeń elektrofizjologicznych z zastosowaniem techniki patch-clamp, głównie na liniach komórkowych, w których dokonano ekspresji receptorów GABAA i ich mutantów i analiza zmierzonych sygnałów. Na dalszym etapie realizacji projektu wykonawca będzie mógł zaangażować się w projektowanie mutacji w strukturze badanych receptorów GABAA, zastosowanie symulacji komputerowych służących określeniu wpływu mutacji na zmiany konformacyjne receptorów oraz zastosowanie dynamiki molekularnej.

Typ konkursu NCN: MAESTRO – NZ Termin składania ofert: 12 września 2017,

Warunki zatrudnienia: Stypendium doktorskie Data rozpoczęcia: październik 2017 Czas trwania: 48 miesięcy GWARANTOWANE dwa stypendia w wysokości 2.500 PLN (częściowo lub w całości finansowanych w ramach projektu NCN MAESTRO) z możliwością zwiększenia wynagrodzeń w ramach dodatkowych umów o dzieło.

Dodatkowe informacje: Pytania dotyczące niniejszej oferty pracy proszę przesyłać do prof. dr hab. Jerzego Mozrzymasa na adres jerzy.mozrzymas@umed.wroc.pl
(PP)