kontakt

Wydział Fizyki i Astronomii,
pl. Maxa Borna 9,
50-204 Wrocław,

Sekretariat Instytutu Fizyki Teoretycznej
tel.: 71 375 94 08
71 375 95 66, 71 375 92 86

Sekretariat Instytutu Fizyki Doświadczalnej
tel. 71 375 93 02

Sekretariat Instytutu Astronomii
tel.: 71 337 80 60, 71 372 93 73, 71 337 80 61

Dziekanat
tel.: 71 375 94 04

godziny otwarcia dziekanatu:
9:00-13:00
(w środy nieczynny)

Sukces naszych studentów!

W styczniu 2015 roku, czworo naszych studentów:

Henryka Netzel (III rok Astronomii)
Jakub Kwiecień (V rok Fizyki Teoretycznej)
Maciej Lewicki (V rok Fizyki Komputerowej)
Michał Naskręt (V rok Fizyki Komputerowej)

otrzymało nagrody Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/15.
Poprosiliśmy laureatów o zdradzenie kilku szczegółów dotyczących ich zainteresowań i motywacji do studiowania fizyki. Może z tego da się wyczytać między wierszami, co trzeba zrobić żeby dostać taką nagrodę? Oto, co usłyszeliśmy.

Henryka Netzel:
"Moje zainteresowania astronomiczne to: pulsacje gwiazd, widma rentgenowskie ze Słońca, zanieczyszczenie światłem. Stawiam też pierwsze kroki w obserwacjach i astrofotografii. Inne zainteresowania to jazda konna, podróżowanie. Astronomią zainteresowałam się dzięki przygotowaniom do Olimpiady Astronomicznej. Im dłużej studiuję, tym bardziej jestem pewna, że nie mogłam wybrać sobie lepszego kierunku. Największym sukcesem jest moja współpraca z dr Smolcem z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie, której efektem jest wydany niedawno artykuł w recenzowanym czasopiśmie. "

Jakub Kwiecień:
"Zainteresowania naukowe: fizyka fundamentalna, analiza danych. Zainteresowanie wszelakie: podróże, muzyka, gotowanie. Czemu zająłem się fizyką? Wyssałem to z mlekiem matki (wszyscy moi rodzice skończyli fizykę), a "Feynmana wykłady z fizyki" utwierdziły mnie w przekonaniu, że to jest to co chcę robić. Największy sukces: zrozumienie sporego kawałka fizyki, a z tych namacalnych to publikacja na temat kondensatu BE w sieciach optycznych w solidnym czasopiśmie (z prof. T. K. Kopciem)"

Maciej Lewicki:
"Moje zainteresowania naukowe to: zderzenia ciężkich jonów, symulacje komputerowe oraz analiza danych. Fizyką zainteresowałem się już w gimnazjum, dzięki świetnej nauczycielce (pani R. Woźnik). Tak już zostało i nie miałem żadnych wątpliwości przy wyborze studiów. Studiowanie fizyki jest arcyciekawe, uczy nie tylko wiedzy, a przede wszystkim umiejętności i daje bardzo szerokie możliwości! Poza nauką uwielbiam podróże, szczególnie te górskie i sporty: koszykówkę, pływanie i rower. Najbardziej dumny jestem ze swojej współpracy z eksperymentem NA61/SHINE w CERNie oraz Instytutem Helmholtza w Dreźnie."

Michał Naskręt:
"Jeśli chodzi o fizykę to przejście fazowe pomiędzy hadronami, a plazmą kwarkowo-gluonową. Tak ogólnie to podróżowanie, motocykle, snowboard, wspinaczka, kulinaria i salsa. Zająłem się fizyką, gdyż bardzo spodobały mi się doświadczenia wykonywanie w porządnym laboratorium. Fizyka, kiedy zobaczyłem że działa, okazała się pociągająca, Największym sukcesem jest współpraca przy tworzeniu modułu kalibracyjnego dla eksperymentu NA61/SHINE w ośrodku badawczym CERN,"

Gratulujemy!

Chcesz pójść w ślady naszych najlepszych studentów? Zapisz się na fizykę już dzisiaj! Aktualnie prowadzimy nabór na specjalności I i II stopnia (studia licencjackie i magisterskie).

Został jeszcze tylko tydzień (do 9. lutego!), żeby zapisać się na studia I stopnia!

(MM)
C. Juszczak © 2010-2013 - Wydział Fizyki i Astronomii, Uniwersytet Wrocławski